Eesti Vabariik 100

01.04.2016 Tohvri 50 album

Oleme aktiivsed õppijad

Sügisel alustasid Kuressaare Ametikoolis tegevusjuhendaja erialal õpinguid kolm  SA Hiiu Maakonna Hooldekeskus Tohvri tublit töötajat, et laiendada oma sensiseid teadmisi ning omandada lisaeriala. Kuid ega Saaremaa pole ainus koht, kus tarkust taga nõudmas käia.

12. jaanuaril 2018 jõudis hoopis Tallinnas pikema täiendõppega finišisse meie hooldusjuht- meditsiiniõde, Kairi Pramann, saades ühtlasi muidugi tunniskirjad, mis sellistel puhkudel ikka asjaga kaasaskäivad.

Lisaks Saaremaale ja Tallinnale on üheks meie lemmik õppimispaigaks saanud hoopis Haapsalu. Sealses kutsehariduskeskuses on mitmed meie hooldustöötajad juba vajaliku kutse omandanud, kuid 2017 aasta sügisel leidis sinna tee üks meie pikaaegne töötaja, kes on otsustanud läbida armastatud koka eialale vastav tasemeõppe. Kuid see pole veel kõik!

14. veebruaril 2018 alustavad 8 meie töötajat omandama hooldaja eriala. Tegemist on töökohapõhise õppega ning õpingud toimuvad seekord Hiiumaal. Soovimegi siinkohal tänada häid koostööparnereid tänu, kellele selline võimalus meil on. Seega olge tänatud Haapsalu Kutsehariduskeskus, Eesti töötukassa ja MTÜ Eesti Samaaria  Misjon.

 

Tsirkus majas

15. jaanuaril 2018 saabus Tohvrile juba vara hommikul ETV buss. Veidi ajapärast võis märgata bussipeatuse juures teist pisut kummalist ja üsna lõubusa väljanägemisega sõidukit, mille kaunistamisel värvidega polnud just kokkuhoitud ning üle kõige toretses kiri- Luidja tsirkusetalu.  No, tore! Oli kohe tunda, et täna ei saa kohe kuidagi tulla Tohvril üks sündmustevaene  ja hall päev. Üldsegi mitte! Söögisaalis sai kiirelt kõik kraam kokku lükatud või mõne asjapuu jaoks hoopis uus paik otsitud, sest kui tsirkus, siis tsirkus… ja tsirkus peab toimuma tsirkuses.  Lõunaks enam söögisaali ei olnudki- oli tsirkus! PÄRIS tsirkus ja mööda maja toast tuppa käimas võis kohata PÄRIS kloune. Aga nagu väikseses kohas ikka levivad uudised kohutava kiirusega. Nii ka meil! Kella kahe paiku veeres meie õuele veel üks buss, kus tuli vudinal üksteise järel nii peaaegu 30 Emmaste last ja siis veel mõned täiskasvanud peale selle, kes kõik tahtsid kloune ja tsikust näha… ning need, kes nägid neil oli lõbus. Kui Sinagi tahad sellest natu- natukene osa saada, siis jälgi veebruaris 2018 hoolega ETVs pühapäeviti eetrisolevaid Töörööbiku saateid! Vast kõige enam seda 11. veebrari oma.

 

Koostöö noortega

04. jaanuaril 2018 külastasid koos juhendaja Larissa Babõninaga hooldekodu Kodutütred ja Noored Kotkad Laukalt. Erilist rõõmu teeb, et noored on valmis edaspidigi leidma aega, et koos eakatega ühiselt ühtteist ettevõtta.

 

 

Pildigalerii